HTC Connect™ skomunikuje smartphone z telewizorem i radiem samochodowym

Dziś do mojej skrzynki trafiła ciekawa informacja od HTC. Tajwański producent urządzeń mobilnych ogłosił, że pracuje nad usługą HTC Connect™. Informacja mnie zaciekawiła głównie z tego powodu, że już jakiś czas temu zastanawiałem się czy zrobienie „takiego czegoś” jest możliwe? Czyż nie fajnie byłoby oglądać film ze smartphona lub tabletu na telewizorze bez plątania się w kablach?

W materiałach odnośnie nowego pomysłu inżynierów HTC czytamy, że:

Wizją HTC Connect™ jest umożliwienie konsumentom łatwego przesyłania, w trybie strumieniowym, ulubionych materiałów wideo i audio w wysokiej jakości ze smartfonu do innego urządzenia w domu czy samochodzie.

Według mnie to bardzo ciekawe rozwiązanie, dzisiejsze smartfony o procesorach i pamięci ram porównywalnej z niektórymi komputerami, spokojnie mogą pełnić rolę domowego lub mobilnego centrum rozrywki. Możliwość podłączenia smartphone’a do urządzenia zewnętrznego (tj. wieża audio czy telewizor lcd) mi jako użytkownikowi „multimedialnego kombajnu w słuchawce” sprawiłaby niezłą frajdę. Prezentacja zdjęcia czy filmu zrobionego komórką na wielkim ekranie byłaby niezwykle szybka i odbywała bez podłączania telefonu kablem do telewizora lub komputera (w gorszym wypadku).

O czymś takim czyli bezprzewodowej komunikacji urządzeń multimedialnych (smartfon, netbook) z telewizorem czy wieżą HiFi myślałem już dawno i zastanawiałem się czy w ogóle da się coś takiego zrobić dlatego trzymam kciuki za powodzenie tego projektu!

Nową funkcjonalność wraz z aktualizacją oprogramowania otrzymają telefony z serii One, zaś Pierwszym partnerem HTC Connect został Pioneer Electronics, producent sprzętu „grającego” wspomnianą opcję wprowadzi jeszcze do urządzeń z katalogu na rok 2012. Pozostaje czekać aż podobna funkcjonalność zostanie wprowadzona u innych producentów różnego sprzętu, ja najbardziej cieszyłbym się z bezprzewodowego przesyłu obrazu i dźwięku na telewizory i projektory.

зі знижкою cialis online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *