Android bez Flash Playera!

Firma Adobe ogłosiła, że od 15 sierpnia aplikacja Flash Player zostanie wycofana z Google Play, a najnowsza wersja Androida (4.1) w ogóle nie będzie obsługiwała flasha. Co w praktyce to oznacza dla „androidowców”?

Ano sprawa jest prosta! Użytkownicy telefonów i tabletów z Androidem nie będą mogli oglądać stron internetowych oraz innych animacji wykonanych w technologii Flash. Możliwość taką będą jednak miały osoby, które dysponują urządzeniem z fabrycznie wgranym oprogramowaniem od Adobe pod warunkiem, że nie zdecydują się na aktualizację systemu do 4.1.

Czy strata tej funkcji będzie dotkliwa dla użytkowników Androida? Wiadomo, że od przybytku funkcji w smartfonie głowa nie boli (a jedynie pamięć się zapycha). Wtyczka flash w „androidowej” przeglądarce dla mnie raczej koniecznością nie była, skorzystałem z niej może kilka razy. Nie przypominam sobie, żebym korzystał z niej kiedykolwiek w sytuacji „kryzysowej” tzn. takiej, że muszę coś sprawdzić i bez flasha się nie da.

Obsługa flasha w komórce ma też swoje „wkurzające” strony objawiające się w postaci nachalnych reklam wykonanych w tej technologii, wyskakujących na tle tekstu. Zamknięcie takiego, „uciekającego” okienka na małym ekranie może okazać się uciążliwe.

Niemniej jednak żałuję, że nowe Androidy będą pozbawione tej funkcjonalności. Przecież nigdy nie wiadomo, kiedy taka funkcja mogłaby nam się przydać. A Wy co sądzicie na ten temat?

swiss made replica watches

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *