T-Mobile i Heyah będą „kasować” za sprawdzanie stanu konta

Polska Telefonia Cyfrowa, właściciel marek T-Mobile i Heyah przygotował wakacyjną niespodziankę dla swoich użytkowników. Od 9 sierpnia osoba korzystająca z oferty pre-paid we wspomnianych sieciach zapłaci 4 grosze za każde sprawdzenie stanu konta przy pomocy kodu USSD lub „systemu informacji głosowej”. Tego typu rozwiązanie nie było stosowane chyba nawet w polskiej „epoce pre-paida łupanego”.

Chyba każdy kto używa „telefonu na kratę” wie jak ważnym elementem jest stan konta. Na koncie możemy mieć za mało, możemy mieć za dużo ale zawsze dobrze wiedzieć ile mamy, żeby w najbardziej nieodpowiednim momencie nie narazić się na przerwanie rozmowy. PTC wyszła z założenia, że na ludziach lubiących kontrolować swoje komórkowe oszczędności można zarobić. Dla operatora to czysty zysk. Szacuje się, że PTC ma ok. 7,7 mln. użytkowników pre-paidów, niech każdy z nich w miesiącu swój stan konta sprawdzi dwa razy do kasy operatora rocznie może trafić ponad 7 mln złotych.

Jest jednak „darmowa furtka”. Stan konta bez opłat będzie można sprawdzić korzystając z internetowego BOA, może to być jednak rozwiązanie mało wygodne gdy użytkownik w terenie będzie zastanawiał się czy stać go na pogawędkę czy tylko na szybkie kilka zdań.

Ciekawe czy nowe rozwiązanie zaproponowane użytkownikom T-Mobile i Heyah wkurzy ich i będzie skutkowało odpływem klientów? Osobiście gdyby mnie to dotyczyło poważnie zastanowiłbym się nad zmianą operatora i nie chodziłoby tu nawet o te kilka groszy miesięcznie ale o idee – nie lubię płacić za coś co u konkurencji jest darmowe.

A może PTC będzie pionierem zmian na rynku pre-paid i kilkugroszowych opłat za sprawdzenie stanu konta doczekamy się także u innych operatorów?

(Źródło informacji: media2.pl)

ซื้อ viagra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *