Instagram czyli bądź artystą ze smartphonem w ręku!

Aplikacją od jakiegoś czasu bijąca rekordy popularności wśród użytkowników „Androidów” i iPhonów jest Instagram. Program ten służy do dekorowania zdjęć wykonanych komórką różnymi filtrami znanymi z komputerowych edytorów graficznych. Skoro tylu ludzi się tym „jara” dlaczego ja nie miałbym zostać artystą z komórką w ręku?

Aplikacja po zainstalowaniu w telefonie zajmuje niecałe 20 MB po uruchomieniu możemy się zalogować na istniejące lub zarejestrować nowe konto. Rejestracja przebiega szybko i bezproblemowo, polega na wymyśleniu sobie loginu i hasła oraz podaniu istniejącego już adresu e-mail. Przy pierwszym logowaniu aplikacja proponuje nam zaproszenie znajomych z Facebooka i innych serwisów społecznościowych.

Po powitaniu wyświetla nam się ekran główny, jeśli znajdziemy znajomych to tu pojawią się ich najnowsze grafiki. Klikając w ikonkę z gwiazdą możemy przeglądać zdjęcia innych użytkowników Instagrama (są to chyba najnowsze zdjęcia wykonane przy użyciu tej aplikacji). Aby przejść do tworzenia własnej twórczości musimy stuknąc ikonkę z aparatem. Teraz wystarczy „pstryknąć” jakąś fotkę, która za chwilę zamieni się w „dzieło sztuki”.

Nasze dzieło najpierw musimy skadrować, nie mam pojęcia dlaczego instagramy muszą być kwadratami? Gdy już to zrobimy możemy rozpocząć zabawę z filtrami (o ile dobrze liczę mamy ich do wyboru 18), dodatkowo dzięki przyciskom na górze możemy dodać/zlikwidować ramkę, dostosować ostrość oraz rozjaśnić nasz obraz. Gdy wszystko jest już gotowe. Po zatwierdzeniu strony graficznej wystarczy dodać opis i wybrać serwis społecznościowy (można kilka) do których chcemy fotkę wysłać.

A oto i mała prezentacja „foto-artystycznych” możliwości Instagrama wspartych moimi fotografiami:


 

Dla formalności powiem, żę dalej mamy zakładkę news w której nic mi się nie wyświetla. Może dlatego, że nie mam znajomych używających Instagrama. Ostatni przycisk służy do wywoływania własnego profilu.

Gdzie znaleźć swoje zdjęcia zrobione przez Instagram?

Prac graficznych wykonanych tym programem próżno szukać na głównej stronie internetowej projektu (przynajmniej ja nie znalazłem ich tam), znalazłem za to na siostrzanym projekcie WebStagram do którego należy zalogować się przy pomocy tych samych danych co do Instagramu.

Instagram na Androida można pobrać za darmo z Google Play (dawny Market). Czy jest to aplikacja niezbędna? Dla mnie raczej nie, traktuję ją bardziej jako ciekawostkę i zdaje się, że będę ją wykorzystywał sporadycznie. Niemniej jednak jest to aplikacja dość ciekawa zwłaszcza jeżeli ktoś lubi bawić się w „artystę, fotografika komórkowego”.

buy cigarettes online

Jedna myśl w temacie “Instagram czyli bądź artystą ze smartphonem w ręku!”

  1. Ja chyba nigdy nie zrozumiem fenomenu tej aplikacji. Przeciez od dawna ramki mozna bylo dodawac sobie do zdjec w tysiacu innych programow…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *