Telewizor w tablecie przyszłością urządzeń mobilnych?

Przejrzałem kilka serwisów branżowych i na wszystkich powtarza się informacja o nowym tablecie GOCLEVER TAB T76 GPS TV. Jako zaleta tego modelu wymieniane są dwa moduły GPS i tuner telewizji cyfrowej DVB-T. Tak się zastanawiam czy wraz z rozwojem naziemnej telewizji cyfrowej funkcja telewizora stanie się integralną częścią tabletów tak jak choćby aparat fotograficzny?

Oglądanie telewizji na 3-4 calowym smartfonie do najprzyjemniejszych nie należy, bo kto lubi „ślepić” z bliska w mały ekranik. Inaczej sprawa ma się w przypadku tabletów, większy ekran to większy komfort i można ustawić go sobie nieco dalej. 7 czy 10 cali to już niezły rozmiar „telewizora mobilnego”, którego można użyć w samochodzie, na działce czy nawet zabijając nudę w autobusie lub pociągu.

Warto zauważyć, że odbiór telewizji przez tuner DVB-T nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, bowiem ten tym przesyłu danych nie jest realizowany przez internet ale w ten sam sposób co przesył sygnału telewizyjnego do zwyczajnego telewizora. Wraz z rozwojem Naziemnej Telewizji Cyfrowej w Polsce użytkownicy tabletów z taką opcją mają dostęp do coraz szerszej liczby kanałów telewizyjnych (pełna lista kanałów dvb-t). Co ciekawe z tunera dvb-t użytek możemy zrobić także za granicą (jeśli dany kraj oferuje darmową telewizję w tym systemie, a większość krajów europejskich oferuje), gdzie za połączenie internetowe z polskiej karty sim zazwyczaj musimy zapłacić majątek, nawet gdy w kraju mamy wykupiony pakiet danych.

Interesujące jest też to, że prosty a zarazem funkcjonalny moduł jakim jest tuner telewizyjny montowany jest zazwyczaj w niedrogich tabletach mniej znanych marek. Te wiodące w swoich znacznie droższych urządzeniach, jakoś dziwnie unikają tego rozwiązania.

Prezentowane na powyższym zdjęciu urządzenie firmy GOCLEVER na papierze wygląda całkiem nieźle: Android 4.0, procesor 1 GHz, 512 MB ramu, wyjście HDMI z obsługą HD 1080p, gry w 3D i tak dalej, i tak dalej. To wszystko za 399 zł czyli cenę kilkukrotnie niższą niż tablety Samsunga, Asusa czy innych popularnych marek elektronicznych. Pozostaje więc pytanie o jakość urządzeń Goclevera, Larka, Manty, Aniola? Macie jakieś doświadczenie z tymi firmami? Ja nie bardzo i dlatego ilekroć widzę informację o nowym urządzeniu takiej firmy, zastanawiam się czy warto? Bo sama funkcja tunera telewizyjnego w tablecie jest ciekawą propozycją. Zapraszam do zostawienia komentarza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *