Google Keep czyli „żółte karteczki” i notatki na smartfonach i tabletach z Androidem

21 marca 2013 0 By ANDEK

Wczoraj w godzinach wieczornych Google umieściło w Sklepie Play swoją nową aplikację Google Keep. Nowa usługa od „wyszukiwarkowego giganta” to coś w rodzaju notatnika z możliwością synchronizacji notatek w komputerze, na tablecie, laptopie i w smartfonie.

Aplikacja po zainstalowaniu prezentuje się minimalistycznie i jest to jak najbardziej pozytyw! Nową notatkę możemy dodać poprzez „stuknięcie” w pole „dodaj notatkę”. Innymi opcjami jest dodanie notatki ze zdjęciem (to wykonywane jest aparatem w telefonie) lub dodanie notatki w formie listy do odfajkowywania (np. lista zakupów). Swoje notatki możemy opatrywać różnymi kolorami, a żółty jak najbardziej przypomina popularne „żółte karteczki” do zapisywania ważnych spraw i naklejania na „lodówkę”.

Google Keep

Niestety aplikacje nie jest jeszcze w pełni dopracowana: co mi z żółtych karteczek skoro nie mogę ich przykleić do pulpitu? Myślę, że zrobienie widżetu, który pozwoliłby na wyciągnięcie wybranych notatek na ekran główny powinno być priorytetem programistów Googla. No bo co to za wygodna lista zakupów co żeby „odfajkować” jedną rzecz muszę: włączyć i odblokować ekran, uruchomić aplikację, otworzyć notatkę z listą, odfajkować, zamknąć aplikację i wygasić ekran?

Notatki zrobione przy pomocy Google Keep możemy przeglądać także poprzez dowolną przeglądarkę internetową wchodząc na stronę drive.google.com/keep i logując się na swoje konto Google (Gmail).

Podsumowując powiem tyle: idea fajna, wizualnie też prezentuje się to bardzo w porządku czekam na widget i to najlepiej nie tylko dla Androida!

Google wyda 7-calowy tablet za 149 dolarów! Tabletową część internetu obiegła informacja o tym, że Google wyda 7-calowy tablet za który zapłacimy jedynie 149 $, według dzisiejszego kursu USD-PLN niecałe 500 zł. Jeśli tak będzie to "budżetowe tablety" mniej popularnych marek mogą czuć się zagro...
Co to jest Android w telefonie? Zapewne wielu słyszało o telefonach z Androidem i zastanawia się co to za "zielona cholera" co wlazła do tych komórek z reklamy. Spieszę z wyjaśnieniem, że Android w telefonie to nie żaden "stwór" a zdobywający coraz większą popularność system operac...
Google kupiło Motorolę, będzie zamieszanie na rynku smartfonów? Internetowy gigant Google wybrał się dziś na zakupy i za 12,5 miliarda dolarów kupił Motorolę. Czy ta transakcja będzie oznaczała wysyp Motorol z systemem operacyjnym Google Android? Motorola system Android w swoich smartfonach instaluje już od jaki...