Tłumacz Google offline – idealny słownik na zagraniczne wyjazdy!

Google nie próżnuje, ostatnio wydało bardzo fajną aplikację do notatek Google Keep, teraz ulepsza Tłumacz Google. Aktualizacja „googlowego” translatora umożliwia zapisywanie słowników w pamięci telefonu. To rozwiązanie znacznie ułatwi i pozwoli ograniczyć koszty roamingu podczas podróży zagranicznych.

Ileż to razy będąc za granicą chciałbyś skorzystać ze słownika Google ale na przeszkodzie stał brak zasięgu rodzimej sieci i widmo gigantycznego wydatku na internet w roamingu? Teraz to się zmieni. Google umożliwiło ściągnięcie słowników do telefonu/tabletu i korzystanie z translatora w miejscach w których nawet nie mamy dostępu do sieci.

Pobieranie słowników offline

Aby móc korzystać ze słowników offline należy z menu aplikacji wybrać „języki offline”, a następnie z listy dostępnych słowników wybrać (stukając w pineskę) te które chcemy mieć zapisane w naszym urządzeniu. Aplikacja ściągając trzy słowniki (Angielski, Polski i Czeski) zużyła 368 MB transferu danych i mniej więcej tyle też miejsca zostało zajętych w pamięci NAND. Z uwagi na dużą ilość danych zalecam korzystanie z WiFi.

Tłumacz Google w wersji offline

Po ściągnięciu paczek możemy cieszyć się ze słowników także poza zasięgiem sieci komórkowej czy WiFi. W tym trybie niestety nie działa funkcja rozpoznawania mowy, ani funkcja odczytywania tekstu ze zdjęć, więc wszystkie wyrażenia musimy wpisywać „z klawiatury” lub pisząc palcem po ekranie lub robiąc zdjęcie tekstowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *