Jak długo czekałem na kartę Aero2?

Dokładnie 39 dni czekałem na dostarczenie karty Aero2 zapewniającej bezpłatny dostęp do internetu! Spółka powiązana z Zygmuntem Solorzem-Żakiem w ramach umowy z polskimi urzędnikami musi zapewnić bezpłatny dostęp do internetu do grudnia 2016, a kartę zapewniającą dostęp do bezpłatnego internetu BDI może otrzymać każdy obywatel polski, który zgłosi zapotrzebowanie i wpłaci kaucję w wysokości 20 zł.

Do tego  trzeba doliczyć jeszcze koszt przesyłki karty 7 zł, koszt dostarczenia dokumentów – 3,80 zł (najzwyklejszy list polecony). Mówiąc dokumenty mam na myśli formularz wygenerowany przez stronę aero2.pl, który musimy własnoręcznie podpisać w dwóch miejscach. Do tego trzeba załączyć kopię dowodu osobistego oraz kopie potwierdzeń przelewów (depozytu i kosztów wysyłki).

Aero2 - darmowy internet

Przebieg całej procedury w moim przypadku wyglądał następująco:

  • 11 kwietnia – wypełniłem formularz na stronie bdi.aero2.pl, wydrukowałem i wysłałem „co trzeba” listem poleconym.
  • 20 maja – listonosz przyniósł kartę od aero2.
  • 21 maja – (ciekawostka) dostałem maila o ty, że Aero2 16 maja wysłało do mnie kartę listem poleconym.

Chociaż kartę aero2 zamówiłem z myślą o jeszcze wciąż nie zamówionym tablecie nie omieszkałem przetestować jej zaraz po przyjściu. Po włożeniu karty sim smartfon zalogował się do sieci Aero2 w roamingu. Żeby internet zaczął działać koniecznie było ustawienie APN-ów, a właściwie tylko jednej opcji:

  • APN: darmowy
  • reszta ustawień domyślna (pusta)

Internet się połączył najpierw jako HSDPA, później 3G. Ładowanie stron nie jest zbyt szybkie, ale też nie trzeba było koszmarnie długo czekać. Podobnie z aktualizacją maila oraz facebooka. Myślę, że aero2 spisze się jako internet do przeglądania stron, pisania maili i notatek w terenie, gdzie nie ma dostępu do WiFi. Jak przetestuję trochę dogłębniej na pewno podzielę się wrażeniami na blogu.

Co ciekawe ostatnio pojawiły się w internecie informacje, że aero2 ma zamiar wprowadzić „utrudnienie” w korzystaniu z BDI w postaci kodu captha wyświetlającego się co godzinę – oznacza to, że by korzystać ciągle z internetu trzeba będzie co 60 minut przepisać kod z obrazka. Informacja ta jednak nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona na stronie operatora.

3 myśli w temacie “Jak długo czekałem na kartę Aero2?”

  1. Czyli można dalej zamawiać rozumiem, bo niedawno jakieś słuchy mnie doszły, że nie wiadomo jak długo będą te karty dostępne.

  2. Karty można zamawiać cały czas i zdaje się, że taka możliwość powinna utrzymać się do końca obowiązywania umowy Aero2 z UKE.
    Ostatnio pojawiły się plotki, że połączenie ma być co 60 minut zrywane i aktywowane ponownie dopiero po wejściu do przeglądarki i przepisaniu kodu captcha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *