Olimpiada w TVP Sport na telefonie i tablecie za darmo!

Na dzisiejszą aktualizację aplikacji TVP STREAM czekali zapewne wszyscy fani sportów zimowych posiadający telefony i tablety z system Android. Od dziś oprócz kanałów informacyjnych i regionalnych przy pomocy streama telewizji publicznej można śledzić kanał TVP Sport HD oraz podglądać wszystkie dyscypliny Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Aplikacja TVP Stream jest bezpłatna i można pobrać ją z Google Play. Przed uruchomieniem transmisji powinniśmy liczyć się z tym, że będziemy musieli obejrzeć krótki filmik reklamowy. Do dyspozycji korzystających oczywiście pozostały kanały INFO, Parlament i Regionalne, jednak przy pomocy przełącznika (pierwszy przycisk w górnym menu) możemy przełączać pomiędzy informacyjnym Stream TVP oraz sportowym TVP Sport HD.

TVP Stream - Olimpiada Soczi - 2 TVP Stream - Olimpiada Soczi - 3

Aplikacja umożliwia także dostęp do bazy materiałów sportowych związanych z Olimpiadą w Soczi. Filmy przypisane do konkretnych dyscyplin sportowych znajdziemy w zakładce video. Podobnie jest też w części TVP Stream, gdzie znajdziemy serwisy informacyjne z regionów oraz ogólnopolski Serwis Info.

Jakość materiału emitowanego na żywo w mojej opinii jest bardzo dobra, zwłaszcza że mamy do czynienia z urządzeniem mobilnym o stosunkowo niedużym ekranie:

TVP Stream - Olimpiada Soczi - 1

Cieszę się, że Telewizja Polska zadbała o kibiców, którzy nie mają telewizora lub akurat z niego nie mogą skorzystać. Ta aplikacja to z pewnością krok w dobrą stronę!

Aplikację TVP Stream można pobrać za darmo z Google Play. Jeśli masz już w tablecie lub na smartfonie zainstalowaną aplikację od TVP wystarczy, że ją zaktualizujesz wchodząc do sklepu Google Play. Pamiętaj, że aplikacja korzysta z połączenia internetowego i jeżeli nie łączysz się z siecią poprzez WiFi twój operator zapewne naliczy ci opłatę z używanie internetu 3G!

Jedna myśl w temacie “Olimpiada w TVP Sport na telefonie i tablecie za darmo!”

  1. Nie wiedziałam o tej możliwości. Takie czary mary od TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *