Słuchawki bezprzewodowe i7S TWS. Co warte są jedne z najtańszych słuchawek bluetooth? [RECENZJA]

Kabel od słuchawek to zmora. Jakbyśmy go nie zwijali, zawsze się poplącze. Z ratunkiem przychodzą tu słuchawki bezprzewodowe, które możemy połączyć ze smartfonem przez bluetooth. Dziś specjalnie dla was przetestuję słuchawki i7S TWS, czyli jeden z najtańszych i najpopularniejszych modeli słuchawek bezprzewodowych w internecie.

Zacznijmy od ceny. Swoje słuchawki bezprzewodowe i7S TWS kupiłem za… 25 złotych z przesyłką. Tanio, ba nawet bardzo tanio. Można by powiedzieć grosze. To właśnie dlatego nie mam też wygórowanych wymagań. Słuchawek bezprzewodowych potrzebuję głównie do słuchania e-booków w trakcie jazdy komunikacją miejską.

Czego więc oczekuję od i7S TWS? Tego, że dźwięk będzie w miarę czysty – rozumem, że słuchawki za 25 zł nie będą cechowały się jakością audiofilską, ale powinienem bez problemu rozumieć słowa czytane przez lektora, czy śpiewane przez artystę. Do tego dobrze byłoby, gdy by bateria wystarczała na dojazd i powrót z pracy.

Wykonanie i funkcjonalność

Słuchawki i7S TWS, podobnie jak plastikowe pudełko na nie wykonane są ze śliskiego plastiku. Nie jest to być może materiał robiący „mega” wrażenie, ale całość jest przyjemna w dotyku i całkiem ładna. Same słuchawki są średniej wielkości i w moim uchu leżą nieźle. Początkowo bałem się, że mogą wypadać, ale nie – trzymają się dobrze.

Budowa słuchawek jest nieskomplikowana. Wyposażone są w diodę sygnalizującą różne tryby pracy i poziom naładowania baterii oraz wielofunkcyjny przycisk (po jednym na słuchawkę). To właśnie przy jego pomocy dokonujemy całego sterowania urządzeniem.

Jakość dźwięku i zasięg

Dźwięk mogę określić jako zgodny z oczekiwaniami. Do słuchania e-booków i audycji radiowych dają radę. W przypadku muzyki słyszymy słowa i melodię. Jak ktoś będzie doszukiwał się niuansów w jakości, basach, sopranach itd. to może trochę się zawieść. No ale pamiętajmy o tym, jaka jest cena tych słuchawek, a każdy audiofil wie, ile porządny sprzęt kosztować powinien i nie złapie się nawet na najbardziej barwny opis tego modelu na aukcjach. Tak nawiasem mówiąc, to ja do tej pory w podobnej chyba nie kupiłem nawet przewodowych słuchawek, które byłby idealne.

Nieco gorzej jest z zasięgiem. Nawet nie samym zasięgiem, bo słuchawka połączona z telefonem odbiera całkiem nieźle. Schowanie telefonu do kieszeni nie powoduje zgubienia sygnału, chodzenie po pokoju też. Nawet cienka ściana nie robi problemu. Zasięg bez ścian faktycznie może oscylować w okolicy 12 metrów podanych na pudełku. Za to wielki plus.

Niestety słuchawki trochę gubią się przy parowaniu jednej z drugą. Momentami ta „doparowana” gubi kontakt z bazą i jest to niekomfortowe. W moim przypadku dzieje się tak, gdy znajduje się w pomieszczeniu, gdzie jest trochę innych komputerów i sprzętu elektronicznego. W parku problem znika.

Drobnym defektem mojego kompletu jest też to, że jedna ze słuchawek przy dużym ściszeniu wydaje ciche, pulsacyjne „pikanie”, da się do tego przyzwyczaić, ale na początku słuchania jest to denerwujące.

Jak długo trzyma bateria i7S TWS?

Na pudełku możemy przeczytać, że czas grania słuchawek to 3-4 godziny, a czas ładowania 1-2 godziny. Oj, byłby świetnie gdyby faktycznie słuchawki osiągnęły takie wyniki. Niedopowiedzeniem jest tu chyba to, że czasy te są podane wraz z uwzględnieniem ładowania słuchawek przy pomocy powerbanku umieszczonego w pudełku/etui na słuchawki.

Mi po 3 ładowaniach (czyli po czasie, w którym bateria powinna być już rozhulana), z zegarkiem w ręku jedna słuchawka wytrzymała 60 minut. W przypadku sparowania (czyli słuchania na dwóch słuchawkach) czas ten był niewiele krótszy).

Co ważne ze słuchawek można korzystać długo, gdy przyjmie się zasadę słuchania tylko na jednej z nich. W takim przypadku przez godzinę możemy słuchać na jednej, a gdy się wyładuje – uruchamiamy drugą, a pierwszą umieszczamy w powerbanku. Słuchawka szczęśliwie ładuje się krócej niż rozładowuje, więc w czasie gdy używamy drugą, pierwsza po kilkudziesięciu minutach (z moich obserwacji ok. 30 minutach) będzie gotowa do użytku. W ten sposób możemy używać słuchawek nawet przez kilka godzin.

Instrukcja obsługi słuchawek i7S TWS

Słuchawki i7S TWS otrzymałem w małym zgrabnym kartonowym pudełku. Znajdowały się w nim pudełko na słuchawki z powerbankiem. Obie słuchawki były umieszczone w nim. Oprócz urządzeń znalazł się tak króciutki kabelek USB do ładowania z protu komputera (słuchawki można ładować dowolną ładowarką z klasycznym USB – nie USB 3.0).

W pudelku znajdziemy też krótką instrukcję w językach angielskim i chińskim, gdzie znajdziemy najważniejsze informacje, w tym te związane z parowanie dwóch słuchawek i7S TWS ze sobą – jeśli tego nie zrobimy jedna słuchawka będzie grać, a druga nie.

Jak sparować słuchawki i7S TWS ze sobą?

Jako, że słuchawki mogą działać ze sobą jako stereo lub pojedynczo, jako słuchawka (z mikrofonem) na jedno ucho, o tym w, jaki sposób chcemy korzystać z zestawu słuchawkowego musimy zdecydować zaraz po włączeniu słuchawek.

Jeżeli chcemy korzystać tylko z jednej słuchawki nie ma żadnego problemy – włączamy jedną słuchawkę, gdy zacznie mrugać na niebiesko-czerwono, uruchamiamy bluetooth w naszym urządzeniu (smartfonie/komputerze) i wybieramy z listy „i7S TWS”. Słuchawka nam po angielsku powiedzieć, że połączenie zostało nawiązane – już możemy włączyć dźwięk, który będzie słyszany w słuchawce.

Jeśli gra tylko jedna słuchawka, to nie znaczy, że są zepsute

Mniej cierpliwi i nieczytający instrukcji, po uruchomieniu słuchawek od razu krzyczą: „Dali mi zepsute, bo słychać tylko w jednej”. Nic bardziej mylnego. Sparowanie dwóch słuchawek i7S ze sobą jest trochę bardziej skomplikowane, a robimy to tak:

  • Musimy włączyć je jednocześnie. Gdy lampki zaczną błyskać na niebiesko-czerwono dwukrotnie przyciskamy przycisk w jednej słuchawce, w której usłyszymy charakterystyczne „piknięcie”. Po tym dwukrotnie klikamy przycisk w drugiej słuchawce i znów słyszymy „piknięcie”. Teraz możemy połączyć słuchawki z telefonem albo komputerem.

Uwaga: Jeśli telefon/komputer połączy się z jedną ze słuchawek przed sparowaniem, nie uruchomimy drugiej bez ponownego rozłączenia, wyłączenia i włączenia. Dlatego jeżeli chcesz korzystać z i7S TWS w parze, proponuję przed sparowaniem wyłączyć bluetooth w komórce, albo wykonywać procedurę parowania bardzo szybko.

Jak sparować słuchawki i7S TWS z komputerem albo telefonem?

Tu sprawa jest prosta. Odpalamy bluetooth w smartfonie (w Androidzie taką opcję znajdziemy zazwyczaj po ściągnięciu belki), później w wchodzimy w ustawienia bluetooth wciskamy „wyszukaj urządzenie” (lub podobnie) i znajdujemy na liście i7S TWS. Po wykonaniu tego połączenia słuchawki powinny wydać dźwięk o tym, że zostały połączone.

Jeżeli korzystamy osobno z jednej i osobno z drugiej słuchawki, podobną konfigurację musimy wykonać dla obu słuchawek. Obie będą miały taką samą nazwę „i7S TWS”.

Przy kolejnych połączeniach nie będziemy musieli wyszukiwać na liście naszych słuchawek. Telefon będzie łączył się samodzielnie z już zapamiętanym urządzeniem.

Ładowanie słuchawek i7S TWS

Ładowanie słuchawek jest bardzo proste. Robimy to poprzez umieszczenie ich w pudełku z powerbankiem i wciśnięcie jedynego przycisku na nim. Podczas ładowania słuchawki świecą: na czerwono – gdy są ładowane i na niebiesko – gdy są naładowane.

Ładowanie słuchawek może odbywać się z powerbanku (bez podłączenia do sieci) lub z sieci, gdy podłączymy całe urządzenie do prądu.

Na rynku dostępne są też słuchawki bez powerbanku, je ładujemy bezpośrednio specjalnym kablem.


Czy warto kupić słuchawki i7S TWS?

Wszytko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Model i7S TWS to słuchawki tanie, budżetowe, niektórzy powiedzą nawet, że tandetne. No ale z drugiej strony spełniają swoją rolę. Łączą się z telefonem, można przez nie bez problemu słuchać audycji mówionych, osoby, które nie mają szczególnie wygórowanych wymagań (czyli pewnie każdy, kto chce żeby coś tam w uchu grało, a nie skupia się na walorach muzycznych i dźwiękowych) z przyjemnością posłuchają na nich muzyki.

Jeżeli dysponujemy niewielkim budżetem, a potrzebujemy słuchawek bezprzewodowych, to i7S TWS są dobrym rozwiązaniem. Jeśli szukacie czegoś z górnej półki, to musicie się też liczyć, że cena będzie znacznie wyższa.

Jedna myśl w temacie “Słuchawki bezprzewodowe i7S TWS. Co warte są jedne z najtańszych słuchawek bluetooth? [RECENZJA]”

  1. Świetny artykuł, a słuchawki dają radę dla niewymagających 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *