Amazfit BIP wreszcie z polskim menu!

Dobre wieści dla polskich użytkowników smartwatchy Amazfit BIP. Tani zegarek sportowy otrzymał polskie menu. Amazfit BIP na oryginalnym sofcie wyświetla też polskie znaki, co rozwiązuje jedną z jego największych wad!

Do tej pory bolączką zegarków Amazfit BIP było to, że nie posiadały one menu w języku polskim. Co gorsza oryginalnie wgrana czcionka nie zawierała polskich znaków, przez co powiadomienia przychodziły pełne krzaczków i często trudno było zrozumieć o co w nich chodzi.

Rozwiązaniem było wygrywanie alternatywnych softów, ale nie każdy chciał z nich korzystać, a poza tym pojawiały się obawy o gwarancję.

Na szczęście pod koniec września wyszła aktualizacja, która wprowadziła język polski do oficjalnego softu zainstalowanego w Amazfit Bip.

 


Polskie menu i polskie znaki w Amazfit BIP – co trzeba zrobić?

Najlepsze jest to, że nie trzeba robić praktycznie nic. Oczywiście poza aktualizacją aplikacji Mi Fit w smartfonie, który mamy sparowany z opaską Amazfit BIP.

W moim przypadku kilka minut po aktualizacji Mi Fit i uruchomieniu aplikacji zegarek zaczął się aktualizować. Jeżeli używacie tego urządzenia od jakiegoś czasu, nie powinno to być dla was niczym nowym.

W tym przypadku wydaje mi się jednak, że mój smartatch aktualizował się trochę dłużej niż zwykle. Spodziewałem się standardowych poprawek, które dla zwykłego użytkownika nie są zauważalne (jakieś poprawki bezpieczeństwa, czy coś).

Sporym zdziwieniem i powodem do radości było to, że po aktualizacji moim oczom ukazało się polskie menu oraz polskie znaki w powiadomieniach. Niestety wciąż nie został rozwiązany problem z wyświetlaniem numeru podczas połączeń przychodzących (przy ustawieniu angielskiej wersji językowej na smatfronie, opcja ta działa). Niemniej jednak bardzo się cieszę z tej aktualizacji i ułatwienia korzystania z urządzeń Amazfit BIP użytkownikom z Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *