Co to są fotokody qrcode?

Od pewnego czasu na blogu Andek.tk pod recenzjami wpisów pojawiły się czarno-białe kwadraty. Wielu z Was zapewne wie, że są to kody qrcode, zwane także fotokodami lub kodami 2d. Służą one do szybkiego przekierowania na daną stronę poprzez zeskanowanie aparatem fotograficznym wbudowanym w telefon komórkowy. Przykładowy fotokod wygląda tak:

Ten akurat odnosi się do strony, którą przeglądasz w tej chwili. Jeśli byś go zeskanował swoim telefonem na jego ekranie pojawiłaby się ta sama strona, którą masz otwartą w tej chwili przed sobą. Kody qr w recenzjach aplikacji na blogu odsyłają do Android Market skąd możesz pobrać i zainstalować daną aplikację. Ponadto aby usprawnić korzystanie z bloga na ekranie komputera dodatkowo kod jest podlinkowany do Android Market w wersji na komputer.

Jak odczytywać fotokody? Istnieje wiele aplikacji do odczytywania fotokodów qrcode. Ja osobiście polecam Barcode Scanner, którego recenzję możecie przeczytać w artykule: Barcode Scanner – skaner kodów kreskowych i qrcode na telefony z Androidem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *