Co to jest Android w telefonie?

Zapewne wielu słyszało o telefonach z Androidem i zastanawia się co to za „zielona cholera” co wlazła do tych komórek z reklamy. Spieszę z wyjaśnieniem, że Android w telefonie to nie żaden „stwór” a zdobywający coraz większą popularność system operacyjny pod kontrolą którego pracują zaawansowane telefony komórkowe czyli smartfony. Czytaj dalej Co to jest Android w telefonie?


Jaki smartfon dla początkującego?

O tym, że popyt na smartfony urósł do ogromnych rozmiarów nie trzeba nikogo przekonywać. Smartfona chcą mieć mali i duzi, starzy i młodzi, bogaci i ci mniej zamożni. Dziś poruszę temat, który zapewne interesuje tych, którzy zamierzają kupić swojego pierwszego smartfona. Czytaj dalej Jaki smartfon dla początkującego?


Czy smartfon z Androidem jest trudny w obsłudze?

W ostatnim czasie smartfony mocno zyskały na popularności powoli wypierając tradycyjne telefony komórkowe. Większe zainteresowanie smartfonami u wielu osób budzi pytanie „czy dam sobie radę z tym Androidem”? Ostatnio takie pytanie usłyszałem z ust mojego starszego o kilkanaście lat kolegi. Bez wahania odpowiedziałem, że nie powinien mieć większych problemów. Czytaj dalej Czy smartfon z Androidem jest trudny w obsłudze?


Bateria piętą achillesową HTC Desire

Posiadaczem smatphone’a HTC Desire jestem już od dobrych kilku tygodni. W tym czasie telefon jeszcze nie zdołał mnie niczym zawieść, no prawie niczym. Piętą achillesową HTC Desire jest litowo-jonowy akumulator o pojemności 1400 mAh i jego żywotność na jednym cyklu ładowania. Czytaj dalej Bateria piętą achillesową HTC Desire


Jak ustawić automatyczne wibracje przy wyciszonym dzwonku?

Po zakupie telefonu z Androidem rzeczą która mnie zaskoczyła był fakt, że po przełączeniu na ekranie głównym przełącznika z „trąbką” telefon ani nie wydaje dźwięków, ani nie wibruje. Opcji „tylko wibracje” używałem bardzo często więc szybkie przełączanie, a właściwie jego brak to był dla mnie nie mały problem. Czytaj dalej Jak ustawić automatyczne wibracje przy wyciszonym dzwonku?


Kontakty na pulpicie czyli szybkie wybieranie w telefonach z Androidem

Gdy kupiłem sobie telefon z Androidm trochę brakowało mi tzw. „szybkiego wybierania”. W starym telefonie wiedziałem, że przytrzymując jeden z przycisków szybko połączę się z bliską mi osobą. W Androidzie tego nie przewidziano. Sposób na „zrobienie sobie” szybkiego wybierania na Androidzie jest jednak banalnie łatwy. Czytaj dalej Kontakty na pulpicie czyli szybkie wybieranie w telefonach z Androidem


Instalowanie aplikacji z Android Market przez komputer

Całkiem niedawno producenci systemu Android umożliwili posiadaczom smartfonów instalować aplikacje z Android Market bezpośrednio z komputera. Rozwiązanie to znacznie poprawiło wygodę przeglądania i instalowania aplikacji w telefonach z systemem Android. Czytaj dalej Instalowanie aplikacji z Android Market przez komputer


Wielozadaniowość czyli przełączanie między aplikacjami w telefonie z Androidem

Kolega, który jest entuzjastą iPhona niedawno pokazywał mi swoje nowe „cacko” i wśród zalet wymienił „multitasking”. Zainteresowała mnie ta nowa i jakże rewolucyjna funkcja w telefonie do Apple, jak się później okazało to nic innego jak wielozadaniowość czyli przełączanie pomiędzy uruchomionymi aplikacjami, które na Androidzie mam od samego początku. Chociaż wstyd się przyznać, że na to jak tej funkcji się używa wpadłem dopiero po ok. miesiącu używania Samsunga Galaxy. Podejrzewam, że takich jak ja – nieczytających instrukcji jest więcej dlatego swoją wiedzą się dziś z Wami podzielę. Czytaj dalej Wielozadaniowość czyli przełączanie między aplikacjami w telefonie z Androidem


Co to znaczy mieć Androida w telefonie?

Niedawno pewna osoba zaskoczyła mnie pytaniem co to właściwie znaczy mieć Androida w telefonie? Początkowo pytanie to wywołało na mojej twarzy dyskretny uśmiech, jednak szybko zrozumiałem, że nie wszyscy muszą wiedzieć czym różni się telefon z Androidem od telefonu z innym systemem operacyjnym, tak jak ja nie mam pojęcia czym różni się malakser od miksera kuchennego. Czytaj dalej Co to znaczy mieć Androida w telefonie?


Jak długo trzyma bateria w Samsungu i5700?

Dziś zajmę się pytaniem które interesuje chyba każdego kto rozważa przesiadkę ze starej Noki na telefon z Androidem. Jak długo trzyma bateria w telefonie z Androidem? Nie można na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, zależy to od czasu rozmów, przeglądania Internetu i włączonych modułów. Czytaj dalej Jak długo trzyma bateria w Samsungu i5700?