Przykładowe zdjęcia z Xiaomi Redmi Note 9. Test aparatu

Xiaomi Redmi Note 9 to niedrogi telefon z bardzo dobrą baterią, ale też nieźle zapowiadającym się aparatem o rozdzielczości 48 megapikseli. W tym artykule publikuję przykładowe zdjęcia z Redmi Note 9, wykonane zarówno aparatem standardowym, jak i szerokokątnym oraz macro.

Jak już wspominałem zdecydowałem się na zakup telefonu Xiaomi Redmi Note 9 głównie ze względu na pojemną baterię i przystępną cenę. Wybierając telefon brałem jednak pod uwagę też aparat. Aparat w telefonie nie jest dla mnie może najważniejszą opcją, ale dosyć ważną, bo nie zawsze zabieram ze sobą aparat.

Na papierze aparat w Xiaomi Redmi Note 9 wygląda całkiem nieźle. Faktycznie, na rynku jest sporo aparatów o lepszych parametrach, ale aparat fotograficzny o rozdzielczości 48 mpix i trzy dodatkowe aparaty funkcyjne to kusząca propozycja.

Spis treści

Xiaomi Redmi Note 9. Aparat 48 mpix mocnym atutem tego telefonu

W porównaniu na pierwszy ogień idą sample robione w trybie aparatu 48 mpix (czyli pełnej rozdzielczości) i standardowej. Zdjęcie w dużej rozdzielczości faktycznie jest bardziej szczegółowe i docenimy je gdy będziemy chcieli przelać obraz na papier albo wykadrować jakiś fragment ze zdjęcia. W normalnym użytkowaniu, takie zdjęcie to problem, bo pojedyncza fotka zajmuje w pamięci aż 10 MB. Do normalnego użytkowania tzn. pokazywania zdjęć znajomym czy zamieszczania fotek na Instagramie, z powodzeniem wystarcza tryb normalny.

Xiaomi Redmi Note 9. Przykładowe zdjęcia / sample photos

W standardowym trybie robienia zdjęć mamy do wyboru trzy opcje przybliżenia:

  • x 1.0 – to standardowy aparat
  • x 2.0 – to przybliżenie realizowane cyfrowo
  • x 0.6 – zdjęcie szerokokątne robione przez osobny obiektyw

Obiektyw szerokokątny jest widocznie gorszy od standardowego, jednak zdjęcia nim wykonane nie wyglądają wcale źle. Szeroki kąt przydaje się i to bardzo np. fotografując budynki. Jest to szczególnie dobrze widoczne na powyższych zdjęciach kościoła. Przy standardowym obiektywie nie udałoby mi się objąć całej wieży, szerokokątny radzi sobie z tym bez problemu.

Xiaomi Redmi Note 9. Zoom cyfrowy pozytywnie zaskakuje

Dużym zaskoczeniem jest dla mnie zoom czyli przybliżenie x 2.0. Biorąc pod uwagę fakt, że telefon nie ma optycznego zooma, a jedynie jest skazany na przybliżenie cyfrowe, to aparat nawet nieźle sobie radzi z przybliżeniem. Gdyby nie ta opcja, nie udałoby mi się pewnie zrobić zdjęcia poniższych „gruchaczy”.

x 2.0

Xiaomi Redmi Note 9. Aparat macro do zdjęć z bliska

Kolejną opcją jest opcja macro czyli do robienia zdjęć z bliska. Być może są one nieco bardziej wyraźne, jednak jakościowo mocno ustępują zdjęciom ze standardowego aparatu.

Xiaomi Redmi Note 9 ma oczywiście szereg innych funkcji fotograficznych. Przedni aparat do selfie robi całkiem znośne ujęcia, a cyfrowe „upiększanie” pozwala zakryć niedoskonałości skórne.

panorama

Oczywiście nie brakuje też przeróżnych trybów, w tym trybu portretowego, zdjęć z rozmazaniem twarzy, czy zdjęć panoramicznych.

Jakość zdjęć musicie ocenić sobie sami. Pamiętajcie, że to tylko telefon i to ze średniej półki cenowej. Ja póki co jestem zadowolony. Za jakiś czas wybieram się na wakacyjne wojaże i z pewnością zrobię więcej fotek, które pozwolą mi na bardziej szczegółową ocenę aparatu w Xiaomi Redmi Note 9.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.