Ile trzyma bateria w Xiaomi Redmi Note 9?

Xiaomi Redmi Note 9 to smartfon do tysiąca złotych, który zwraca na siebie uwagę m.in. ze względu na pojemną baterię. Telefon wyposażony jest w akumulator o pojemności aż 5020 mAh! Ile trzyma bateria w Xiaomi Redmi Note 9?

Pojemność baterii to we współczesnym świecie jeden z większych problemów posiadaczy smartfonów. Era telefonów komórkowych, których nie trzeba było ładować przez kilka dni, a nawet tydzień niestety dawno minęła.

Wraz z ewolucją smartfonów i faktem, że przestały one być tylko telefonem, a stały się prawdziwym kombajnem i nieodłącznym towarzyszem naszego życia sprawił, że bateria w telefonie wyczerpuje się szybko. Duże ekrany, szybki Internet czy aparat fotograficzny sprawiają, że bateria w telefonie trzyma zaledwie kilka godzin.

Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i wkładają do telefonów coraz bardziej pojemne akumulatory. Popularny iPhone 11 ma baterię o pojemności 3 110 mAh, Huawei Mate 20 może pochwalić się akumulatorem 4 000 mAh, a w miarę świeży Samsung Galaxy S20+ 4G ma pod przysłowiową maską 4 500 mAh.

Opisywany Xiaomi Redmi Note 9, a także w wersji Redmi Note 9 PRO otrzymał baterię o pojemności aż 5 020 mAh. Jak długo możemy korzystać z telefonu na jednym ładowaniu baterii o takiej pojemności?

Spis treści

Bateria 5 020 mAh w praktyce. Ile trzyma bateria w Xiaomi Redmi Note 9?

W tym artykule nie opiszę Wam szczegółowych testów dotyczących baterii w Redmi Note 9, a podzielę się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania telefonu.

Xiaomi Redmi Note 9 4/128GB

Smartfona kupiłem przed wyjazdem na wakacje. W trakcie podróżowania po Polsce miałem przez cały czas włączone LTE i czasami Wi-Fi, telefon często gubił zasięg, a szukanie sieci zawsze trochę zżera baterię. Przy pomocy smartfona robiłem dużo zdjęć, część z nich wrzucałem na sociale, więc telefon był dość mocno eksploatowany. Zazwyczaj przy takim użytkowaniu bateria w Xiaomi Redmi Note 9 wystarczała mi na prawie cały dzień użytkowania.

Wiele osób twierdzi, że akumulator 5 020 mAh w Redmi Note 9 czy Redmi Note 9 Pro jest nie do rozładowania w ciągu doby. To nie do końca prawda – dla chcącego nic trudnego. Jeżeli będziemy używali telefonu do oglądania filmów (z ciągle włączonym ekranem), a do tego filmy te będzie ciągnąć z sieci to myślę, że czas pracy telefonu na jednym ładowaniu wyniesie maks kilka godzin.

Z mojego ostatniego korzystania mogę powiedzieć, że przeglądanie Tik Tok’a przy włączonym Wi-Fi i jasności ekranu mniej więcej w połowie skali, w ciągu 20 minut sprawiło, że bateria naładowana w 100% spadała do 97%. Taki wynik pozwala myśleć, że ze smartfona spokojnie możemy korzystać przez kilka godzin.

Tak wyglądają screeny po dzisiejszym użytkowaniu:

Czy Xiaomi Redmi Note 9 faktycznie ma tak dobrą baterię?

Moje zaznajomienie się z tym modelem telefonu wskazuje na to, że Xiaomi Redmi Note 9 i jego bateria o pojemności 5 020 mAh to dobre połączenie. Oczekiwałem od nowego telefonu tego, że nie będzie zaskakiwał mnie ciągle rozładowującą się baterią i faktycznie tak jest. Ładując telefon do południa, mogę bez problemu i oszczędzania używać go do późnych godzin nocnych, a nawet i kolejnego dnia.

Bateria w Xiaomi Redmi Note 9 jest faktycznie jego bardzo mocnym punktem. Na uwagę w tym, przecież nie flagowym, a raczej tanim, modelu zasługuje też aparat. Przykładowe zdjęcia z Redmi Note 9 znajdziecie w jednym z poprzednich wpisów na blogu.

Jedna myśl w temacie “Ile trzyma bateria w Xiaomi Redmi Note 9?”

  1. Rzeczywiście w codziennym użytkowaniu bateria robi wrażenie! Trzeba przyznać że bije na głowę 90% współczesnych smartfonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.