Telefon pilotem do telewizora. Czy można użyć telefonu zamiast pilota uniwersalnego?

Czym zastąpić brak pilota do telewizora? Telefonem komórkowym!. Specjalna aplikacja i funkcja w smartfonie może sprawić telefon pilotem do telewizora. Jak sprawdzić, które telefony można wykorzystać, jako piloty do telewizora.

Awaria pilota do telewizora to nie koniec świata. Podstawowe funkcje odbiornika są zazwyczaj kontrolowanie z poziomu przycisków na obudowie telewizora. W ten sposób bez problemu zmienimy kanał, czy poziom głośności. Przy pomocy przycisków na telewizorze zapewne wejdziemy też do menu i nastroimy kanały naziemne w telewizorze i dobierzemy modyfikację kolorów czy jasności ekranu.

Mimo, że wiele rzeczy w telewizorze można zrobić bez pilota, nie ma dyskusji, że zdalne kontrolowanie telewizora jest najwygodniejsze. Bez pilota do telewizora zmienimy kanał, ale nie zrobimy tego leżąc na kanapie – no chyba, że telewizor mamy bardzo blisko, ale to nie należy również do komfortowych.

Jeżeli mamy telewizor bez pilota, można sprawdzić, czy nasz telefon komórkowy nie będzie nadawał się do zastąpienia pilota telewizyjnego.

Spis treści

Telefon pilotem do telewizora. To możliwe!

Telefon pilotem do telewizora może być, jednak nie każdy. Tylko część telefonów wyposażonych jest w nadajniki IR, czyli na podczerwień zdolną wysyłać sygnał do telewizorów. W takim przypadku telefon może być pilotem do telewizora. O tym, czy nasz telefon ma wbudowany nadajnik IR dowiemy się zazwyczaj ze specyfikacji telefonu.

Telefon pilotem do telewizora. Jak telefonem zmieniać kanały w tv?
Telefon może pełnić funkcję pilota do telewizora

Funkcja pilota do telewizora w telefonie jest dość popularna w telefonach marki Xiaomi i Redmi. Producent ten standardowo nawet instaluje w telefonach aplikację Mi Pilot, która pozwala korzystać z telefonu, jak z uniwersalnego pilota do telewizora.

Mi Pilot. Aplikacja, która zastępuje pilot od telewizora

Aplikacja Mi Pilot to bardzo wygodne i uniwersalne urządzenie. Pozwala ona na zastąpienie nie tylko pilota do telewizora, ale też pilotów do innych urządzeń. Co ważne aplikacja pozwala na zaprogramowanie kilku urządzeń, dzięki czemu z jednego telefonu możemy sterować wieloma telewizorami, odtwarzaczami DVD czy dekoderami.

Co ciekawe aplikacja Mi Pilot ma też więcej funkcji. Pozwala na zdalne kontrolowanie takich urządzeń, jak m.in. klimatyzatory, wiatraki, mikro-wieże, a nawet może stać się pilotem do zdalnego wyzwalania aparatu fotograficznego.

Telefon alternatywą dla pilota uniwersalnego

Gdy zepsuje nam się pilot od telewizora, często szukając zamiennika, możemy trafić na tzw. piloty uniwersalne. To urządzenia, które nie są idealnie takie same, jak piloty do telewizorów, jednak działają one z wieloma popularnymi modelami telewizorów. Często pilot uniwersalny wymaga dodatkowego nastrojenia (np. wpisania przed pierwszym użyciem specjalnego kodu przypisanego do danej marki).

Uniwersalnego pilota do telewizora możemy oczywiście zastąpić starym niepotrzebnym już smartfonem, z nadajnikiem IR. W takim przypadku nie musimy kupować dodatkowego urządzenia, a do tego stary telefon podłączony do Wi-Fi może nam służyć też m.in. do sprawdzania programu telewizyjnego, dzięki czemu zaoszczędzimy na gazecie z programem tv.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.