Aplikacja do odchudzania dla mężczyzn na Androida. Czy to ma sens?

Czy smartfon może pomóc zrzucić kilogramy? Tak. Aplikacja do odchudzania dla mężczyzn to niesamowity motywator, który jest bezpłatnym prywatnym trenerem, który pomoże nam się odchudzić. Oczywiście sama aplikacja do odchudzania nie czyni cudów i cały proces wymaga naszego zaangażowania.

Jeżeli ktoś myśli, że po zainstalowaniu aplikacji do odchudzania na smartfonie, nagle sam z siebie zacznie tracić kilogramy to jest w błędzie. Aplikacja do odchudzania dla mężczyzn pozwala dobrać odpowiednie ćwiczenia, dba o to by je regularnie wykonywać i pokazuje, jak to robić.

Moim zdaniem aplikacja do odchudzania dla mężczyzn jest dobrym motywatorem i instrukcją dla osób, które chcą zacząć zrzucać kilogramy, dlatego zdecydowałem się zrecenzować jedną z bezpłatnych aplikacji tego typu dostępnych na telefony z Andoridem.

Spis treści

Aplikacja „Odchudzanie dla mężczyzn – Schudnij w 30 dni”. Czy warto?

„Odchudzanie dla mężczyzn – Schudnij w 30 dni” to jedna z wielu aplikacji od Leap Fitness Group, jaką znajdziemy w Google Play. Trzeba przyznać, że program jest zrobiony bardzo dobrze i poradzi sobie z nim nawet osoba, która nie jest biegła w obsłudze smartfona czy komputera.

Tuż po zainstalowaniu aplikacji otworzy się kreator, który zapyta nas o kilka podstawowych rzeczy takich, jak nasza waga, wzrost, a także dotychczasowa kondycja: zostaniemy zapytani m.in. jak długo wytrzymamy w pozycji „deski”, czy ile możemy zrobi pompek. Aplikacja zapyta nas też o to, ile czasu możemy poświęcić na ćwiczenia. Zgodnie z tymi danymi zostanie dobrany program ćwiczeń dla nas.

Program ćwiczeń w tej aplikacji jest dobierany pod konkretnego użytkownika i w przypadku, gdy dopiero zaczynamy zrzucać kilogramy, a nasza kondycja daleka jest od dobrej, dobrane zostaną nam łatwe ćwiczenia.

Aplikacja do odchudzania dla mężczyzn. Czy to ma sens?

Ćwiczenia odchudzające w aplikacji zostaną podzielone na konkretne dni. Aplikacja dobierze nam zestaw sprzyjający odchudzaniu. Jeżeli jesteśmy początkujący i wybierzemy taką opcję w ustawieniach, ćwiczenia nie będą z górnej półki, ale nawet w ciągu 5 minut będziemy mogli się zmęczyć i przede wszystkim zaangażować do pracy poszczególne grupy mięśni.

Co było dla mnie ważne, aplikacja „Odchudzanie dla mężczyzn – Schudnij w 30 dni” to nie tylko sucha lista ćwiczeń do wykonania, ale przede wszystkim instrukcje, które pozwalają nam poprawnie wykonywać ćwiczenia. Jeżeli nie wystarczą nam animację, możemy wybrać opcję „wideo”, gdzie będziemy mieć pokazaną instrukcję wykonania ćwiczenia przez profesjonalnego instruktora fitness.

Reklamy jedzenia w aplikacji do odchudzania dla mężczyzn

Rzeczą, która rzuciła mi się w oczy i kolidowała z aplikacją do odchudzania były reklamy. Rozumiem, że twórcy muszą zarabiać, ale w aplikacji, która ma służyć do odchudzania i zrzucania kilogramów, kilkukrotnie pojawił się mi się reklamy sieciówki z burgerami. Zachęcanie do tak kalorycznych posiłków w apce do odchudzania? Słabo to wypadło 😉

Czy z aplikacją do ćwiczeń można schudnąć?

Opisywana powyżej aplikacja reklamuje się hasłem „Schudnij w 30 dni”. Wiele osób zabierających się za odchudzanie zastanawia się pewnie, czy faktycznie aplikacja na smartfona może pomóc w odchudzaniu? Moja odpowiedź to TAK! Może, ale nie gwarantuje nam tego, że schudniemy, bo zależy to od naszej postawy.

Aplikacja do odchudzania dla mężczyzn

Jeżeli faktycznie chcemy schudnąć nie wystarczy samo zainstalowania aplikacji i wykonywanie ćwiczeń. Warto przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę i dodatkowy ruch (np. chodzenie, pływanie czy bieganie). Aplikacja do odchudzania bardzo pomaga się zdyscyplinować i rozgrzać mięśnie, jednak jeżeli nie podejdziemy do odchudzania na poważnie i nie zmienimy swoich nawyków, nawet najlepsza aplikacja, sama z siebie nie odejmie nam kilogramów.

Inne aplikacje do odchudzania i ćwiczeń

Aplikację „Odchudzanie dla mężczyzn – Schudnij w 30 dni” można pobrać oczywiście z Google Play. Nie jest to jedyna taka aplikacja – ja przetestowałem kilka i ta chyba najbardziej przypadła mi do gustu. Jeżeli macie ochotę, możecie oczywiście poeksperymentować z innymi. Ten sam producent oferuje zresztą całą gamę innych aplikacji fit, także dla nieco bardziej zaawansowanych.

Seria jest fajna, bo nazwy aplikacji są zarazem określeniem celu. W portfolio producenta znajdziemy m.in.:

  • Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu
  • Sześciopak w 30 Dni – Ćwiczenia na Mięśnie Brzucha
  • Spalanie Tłuszczu Brzuch w 30 Dni – Płaski Brzuch
  • Trening Brzucha – Abs Workout
  • Fitness kobiet – Ćwiczenia dla kobiet
  • Trening Pośladków – Trening Bioder i Pupy
  • Ćwiczenia na Szczupłe Nogi i Smukłe Uda

Oczywiście szukając aplikacji FIT i do odchudzania, warto przejrzeć różne propozycję. Proponuję nie pobierać wszystkich aplikacji naraz, a pobranie jednej i spróbowanie ćwiczeń z niej przez kilka dni. Jeśli jednak żadna z powyższych aplikacji cię nie usatysfakcjonuje, my potrafimy napisać taką, która spełni twoje oczekiwania! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.